w

Rozstanie – 15 rzeczy które zrobisz po zerwaniu.

Rozstanie

Rozstanie może być bolesne. Przeczytaj listę 15 typowych rzeczy, które prawdopodobnie zrobisz po zerwaniu.

Rozstanie sprawi, że zapewne będziesz w rozsypce, i nieważne jak bardzo będziesz się starać, aby było to dla ciebie obojętne, nie uda Ci się (przynajmniej przez jakiś czas). Ale to nic nie szkodzi! Znajdziesz tutaj 15 typowych i totalnie normalnych rzeczy, które zapewne zrobisz, dopóki nie zapomnisz o swoim byłym.

1. PŁACZ BEZ POWODU

Cały czas będziesz myśleć o NIM i wszystko będzie Ci go przypominało. Przypadkowe rzeczy, takie jak film czy serial zaleją Cię falą wspomnień. I będziesz płakać. Bardzo i dużo. Nie będzie to miłe przeżycie, ale poradzisz sobie z tym.

2. ZOSTANIE PRZYJACIÓŁMI

Będziesz próbowała przejść z poziomu ‘para’, do poziomu ‘najlepsi kumple’. Jednak to nie wypali, zwłaszcza jeśli to ty zerwałaś. Oboje potrzebujecie czasu na żałobę i zaakceptowanie, że to już koniec. Nie będziesz w stanie tego zrobić, próbując utrzymywać wasze relacje w przyjacielskich stosunkach. Daj wam czas — jeśli jest między wami jakaś nieromantyczna więź, możecie ją rozwinąć, kiedy będziecie na to gotowi.

3. PODJADANIE I GŁODOWANIE

Albo będziesz jadła za dużo, albo nie będziesz jeść wcale. W obu przypadkach uważaj! To zupełnie normalne, jeśli przez kilka pierwszych dni po rozstaniu, ponapychasz się lodami albo zapomnisz zabrać śniadania do pracy, ale nie pozwól by stało się to twoim nawykiem. Dbaj o swoje zdrowie.

4. OBWINIANIE SIEBIE A POTEM I JEGO O ROZSTANIE

Rozstanie

Na początku, będziesz upierała się, że to wszystko jego wina. W końcu to on z tobą zerwał. Ale z czasem twoja nienawiść zacznie zamieniać się w poczucie winy, zaczniesz siebie obwiniać za wszystko, co poszło nie tak. Nawet jeśli to nie ty jesteś w 100% odpowiedzialna za to, co się stało. Związek dotyczy dwóch osób, tak samo, jak zerwanie.

5. ZMIANA OTOCZENIA

Będziesz pragnęła usunąć ze swojego domu (i życia) wszelki ślad po nim. Pościel, pod którą spaliście razem? Jego zdjęcie na stoliku nocnym? Pa pa. Pozytywem jest to, że wreszcie będziesz miała dobry powód, aby przemeblować swój dom.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

6. ODSKOCZNIA

Śmiało, powiedz sobie, że pierwszy związek po rozstaniu będzie twoją odskocznią. Nie ma w tym nic złego, dopóki będziesz szczera z tą drugą osobą. Nie pozwól by twój nowy facet zaangażował się za bardzo i planował małżeństwo.

7. UNIKANIE ZNAJOMYCH

Twoi przyjaciele, którzy są w związkach, nie są już twoimi przyjaciółmi, przynajmniej przez pewien czas po twoim rozstaniu. Jedynymi ludźmi, z którymi będziesz chciała się widywać będą niezależni single.

8. PRÓBY ODNALEZIENIA SIEBIE

Nie będziesz mogła znaleźć miejsca dla siebie. Dlatego zaczniesz poszukiwać nowych rzeczy, miejsc i przyjaźni. Może nawet znajdziesz nowe hobby. Wydaje się to banalne, ale starania o ‘odnalezienie siebie’, to ważna część rozstania.

9. SPADEK ZAINTERESOWANIA PRACĄ

Ucierpi nie tylko twoje życie towarzyskie, ale również twoje życie zawodowe. Prawdopodobnie trudno będzie ci się skupić w pracy. Może nawet będziesz miała z tyłu głowy myśl, aby ją rzucić. Nie rób tego. Nie ma niczego złego w byciu smutnym, ale nie pozwól by ten smutek zawładnął twoim życiem (i nie pozwalał na płacenie rachunków).

10. NADMIERNE KONTAKTOWANIE SIĘ

Będziesz wmawiać sobie, że lepiej Ci bez niego i może faktycznie tak jest, ale to i tak nie powstrzyma Cię przed zadzwonieniem do niego i pochwaleniem się jakie cudowne życie teraz wiedziesz. I tak Ci nie uwierzy a ty będziesz się czuła zażenowana… ale i tak zadzwonisz do niego przynajmniej z 10 kolejnych razy.

11. POWRÓT DO BYŁYCH

Będziesz spędzała czas ze swoim wcześniejszym byłym i sprawy się skomplikują. Znowu się przywiążesz i zranisz. Ale spokojnie, wszyscy przez to przechodziliśmy.

12. SZUKANIE ZEMSTY

Rozstanie

Może wzbudzisz w nim zazdrość poprzez media społecznościowe, a może wolisz sprawić mu fizyczny ból? Będziesz chciała go odzyskać, ale nie podejmuj pochopnych decyzji. Pamiętaj, ludzi bardziej rani obojętność. Najlepszą zemstą będzie skupienie się na sobie i życie jakby nic się nie stało.

13.ZMIANA WYGLĄDU

Moja przyjaciółka zawsze po zerwaniu robi coś ze swoimi brwiami. Wyrywa je, goli albo zapuszcza (i wygląda potem jak Chewbacca). Trochę to dziwne, ale to jej własny sposób na radzenie sobie ze złamanym sercem. Może ty nie szalej tak mocno i po prostu spraw sobie grzywkę.

14: NIEPRZEMYŚLANE DECYZJĘ

Będziesz robić mnóstwo rzeczy, zanim zdążysz je przemyśleć. Dobrą stroną jest to, że większość tych decyzji pozytywnie wpłynie na twoje życie. Rozstanie daje nam nagłe poczucie wolności i robimy rzeczy, których normalnie balibyśmy się zrobić.

15: MÓWIENIE ŻE WYLECZYŁAŚ SIĘ Z NIEGO, KIEDY TO NIE DO KOŃCA PRAWDA

Będziesz próbowała przekonać samą siebie, że on już cię nie obchodzi. Powiesz swoim znajomym, rodzinie i wszystkim tym, którzy będą chcieli cię wysłuchać, że on należy już do przeszłości, ale głęboko w środku będziesz czuła, że tak nie jest. To całkowicie w porządku. Nie krępuj się, jeśli musisz trochę skłamać, aby potem zamienić to kłamstwo w prawdę.

Co myślisz?

Napisane przez Magda

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

weneryczne

Choroby weneryczne – „Zaraził mnie mój partner”.

Partner na całe życie czy zwykły palant?

Partner na całe życie czy zwykły palant?