Perfekcyjna czy wyrodna
w

Perfekcyjna czy wyrodna?

Nie mam nic wspólnego z ideałem.

Perfekcyjna czy wyrodna – U mnie w domu na pewno nie zastaniesz porządku w stylu perfekcyjnej pani domu. Wszystko poukładane?

A gdzież tam! Jeśli tylko uda mi się posegregować ubrania i poukładać je na odpowiednich półkach, to jest to wszystko. Prasowanie? Zapomnij! Takie luksusy tylko od święta. A sterta prania w łazience nigdy się nie kończy, choć pralka ciągle jest w ruchu.

Obiad?

Cóż, czasem pyszny i zdrowy (gównie w weekend), ale zazwyczaj robiony na ostatnią chwilę, albo po prostu zamówiony w pobliskiej pizzerii (każdy przecież miewa gorszy dzień ?).
Zawsze perfekcyjny wygląd? Spróbuj go osiągnąć mając czwórkę dzieci. Buty na obcasie? Już dawno o nich zapomniałam.

Czasem wspominam ten czas, gdy w domu był tylko jeden maluch. O ile wszystko było wtedy prostsze. Ale teraz… byłaś kiedyś na Kinder balu? Ja mam go w domu na co dzień ?

PERFEKCYJNA pani domu, mama, sprzątaczka, kucharka, żona, kochanka — wiele łatek do ogarnięcia.

Perfekcyjna czy wyrodna?

Oczekujesz dziecka? Zapewniam cię, że prędzej czy później dojdziesz do wniosku, że nic nie powinno się robić na siłę. Owszem, można próbować, wiem bo sama się staram, lecz za jaka cenę? Z czasem twoja chęć poczucia kontroli nad wszystkim doprowadzi do ograniczenia własnych dzieci. Sorry, ale ja tego nie widzę.

Wyrodna czy wygodna?

Wiem, wiem, pewnie dla tych „perfekcyjnych” mamusiek jestem wyrodną matką, bo daje dziecku Colę lub słodycze, a zabawki myję dopiero wtedy, gdy nie da się ich wziąć do ręki bez przyklejenia się do nich. Bo zdarza mi się spędzić wieczór przy komputerze, podczas gdy dzieci oglądają bajki. I kładą się czasem późno spać.

Moje dzieci na plac zabaw nie chodzą w najlepszych ubraniach, bo nie rozumiem, niby po co moja córka miałaby zakładać balową suknię do piaskownicy?

Nie jestem za sztywnym planem dnia. Sorry, ale jeśli raz spóźnię się do przedszkola na śniadanie, czy w sobotę pośpię dłużej i dzieciaki same zrobią sobie płatki (zalewając przy tym pół kuchni mlekiem), to naprawdę nic wielkiego się nie stanie.

Po pierwsze, jestem za dawaniem dziecku swobody.
Po drugie, jako rodzic musisz mieć w sobie luz i jednocześnie siłę na bycie spontanicznym. Twoja idealnie czysta podłoga naprawdę może zaczekać, chyba że spodziewasz się teściowej na obiedzie – oj to wtedy czekać nie może ?

Jak jest z tobą, jesteś perfekcyjna czy wyrodna?

Co myślisz?

Napisane przez Magda

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci

Wizyta u ginekologa

Wizyta u ginekologa. 18 pytań które warto zadać.