Bezpieczeństwo w sieci
w ,

Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci – nie jesteśmy w stanie uniknąć postępu oraz coraz łatwiejszego dostępu do treści zamieszczanych w internecie.

Jako rodzic pragnę, by moje dziecko było bezpieczne w sieci. Nie mam takiej możliwości, aby całkowicie odciąć dzieci od elektroniki, bo prędzej czy później czeka nas starcie z wirtualną rzeczywistością. Nie możemy oczekiwać od naszych pociech, by nie interesowało ich to, na co my dorośli potrafimy marnować wiele godzin dziennie. Jestem wiec zdania, że należy nauczyć dziecko mądrego korzystania z tego, co do zaoferowania ma internet. Oraz w jaki sposób poruszać się po nim, by znaleźć pożądaną treść.

Co dzieci robią w sieci?

Warto jest sprawdzić co dzieci oglądają w sieci — nie wiem kto robi te filmiki, ale błagam, superman goniący nożem Elzę to na pewno nie jest treść odpowiednia dla dziecka. Tu ważnym elementem jest rozmowa — u nas dzieci doskonale wiedzą, na jaką treść się nie zgadzam. Z góry ustalone zasady dają mi pewność, że będą unikać treści zakazanej. Przeglądam również historię oglądanej przez nich treści, by omówić ewentualne zmiany w zasadach korzystania.

Bezpieczeństwo w sieci

Warto jest również wpoić dzieciom, że reguły które obowiązują w życiu codziennym dotyczą również świta wirtualnego. Czyli: nie pojadamy numeru telefonu, adresu czy po prostu nie rozmawiamy z nieznajomymi. I myślę, że dostęp do drugiego człowieka jeszcze nigdy nie był tak prosty. Wystarczy wejść do gry która ma dostęp do wersji online i już nasze dziecko może rozmawiać z każdym mieszkańcem naszego globu aktualne grającym w tę samą grę.

Możemy również zainstalować na swoich komputerach programy ograniczające dostęp do treści dla osób dorosłych. Co do wszelkiego rodzaju haseł — uwierz mi, rozszyfrują je szybciej niż jesteś wstanie to sobie wyobrazić. Mój partner nie pamięta hasła do mojego telefonu, ale nie uwierzycie kto je zna — tak, właśnie wszyscy zainteresowani ?

Na szczęście etap social mediów, e-maili i innych komunikatorów społecznych dopiero przede mną. Wiem jednak, że jest to tylko kwestia czas. A internet jest nieoderwaną częścią naszej rzeczywistości i uważam, że jako rodzice mamy obowiązek nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z sieci.

A ty w jaki sposób dbasz o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci?

Co myślisz?

Napisane przez Magda

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Co to jest GGG? -Co zrobisz, aby spełnić fantazje partnera ?

Perfekcyjna czy wyrodna

Perfekcyjna czy wyrodna?