w

13 powodów, dla których warto odwiedzić Amsterdam

13 powodów, dla których warto odwiedzić Amsterdam. Jedno z najpiękniejszych miast na świecie oto nasza lista top:

źródło: pestanacollection

To nowy luksusowy obiekt otwarty w styczniu 2018 roku ten piękny hotel miesi się na rzeką Amstel .W ofercie znajdziesz pokoje hotelowe, jak i apartamenty z wyżywieniem we własnym zakresie.

W obiekcie znajdziesz dobrze wyposażone spa, duży basen oraz ciekawie zaaranżowanych miejsca a kuchnia prowadza znane talenty kulinarne miasta.

Adres: 9W34+8V Amsterdam, Holandia

Negen Straatjes

Dziewięć wąskich uliczek łączących ze sobą Raadhuisstraat i Leidsegracht. Nie jest to co prawda dzielnica historyczna, ale nowoczesna wypełniona ślicznymi kamienicami oraz brukowanymi chodnikami. Znajdziesz tu luksusowe butiki, kawiarnie oraz galerie. Idealne miejsce dla wszystkich miłośników zakupów.

Adres: Wolvenstraat 9, 1016 EM Amsterdam, Holandia

Café Americain

Café Americain

Ta położona przy Leidseplein art déco kawiarnia była dawniej ulubionym miejscem artystów i intelektualistów. Obecnie ma bardziej nowoczesny wygląd. Stara kawiarnia w stylu boho przekształciła się w nowe i eleganckie miejsce idealne do wypoczynku. Poczytaj książkę, poznaj ciekawych ludzi i zaprzyjaźnij się z mieszkańcami, delektując się pyszną kawą. Rozkoszuj się otoczeniem i gwarem Amsterdamu.

Adres: Leidsekade 97, 1017 PN Amsterdam, Holandia

Muzeum Stedelijka i Van Gogha.

Muzeum Stedelijka i Van Gogha.

Stedelijk ma tak ogromną kolekcję, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć i nacieszyć się eksponatami w ciągu jednego dnia. Jego nowoczesny i chłodny wystój został zaprojektowany przez Rema Koolhaasa.

Każdy miłośnik sztuki, historii i kultury powinien odwiedzić to miejsce.

Byłoby bluźnierstwem być w Amsterdamie, a nie odwiedzić Muzeum Van Gogha. Ponieważ Van Gogh był ogromnym fascynatem japońskiej kultury i był właścicielem ogromnej kolekcji, muzeum pełne jest dzieł właśnie z jego prywatnej kolekcji. Koniecznie zobacz arcydzieła wielkich artystów w znanym na całym świecie Muzeum Van Gogha.

Adres: Museumplein 6, 1071 DJ Amsterdam, Holandia

Haitink Mahler i Royal Concertbouw Orchestra.

Bernard Haitink- jest legendą wśród dyrygentów Holenderskich.

Royal Concertbouw najprawdopodobniej ma najlepszą akustykę na świecie. Będą w Amsterdamie, koniecznie odwiedź tę salę koncertową i daj pobudzić swoje zmysły.

Adres: Gabriël Metsustraat 16, 1071 EB Amsterdam, Holandia

Pole tulipanów

Pole tulipanów

Holandia to kraj usłany tulipanami. Kwiaty o żywych barwach wyglądają niczym z bajki. Możesz spacerować po polach lub wybrać się na wycieczkę rowerową ciesząc się pięknem natury oraz urokami miasta Amsterdam.

Pyszne jedzenie

Ze względu na różnorodność kulturową w Amsterdamie możemy spróbować tu rozmaitości z całego świata. Od mało znanych indonezyjskich przysmaków po indyjskie thai, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nie możemy zapomnieć o znanym na całym świecie przysmaku Holandii — czyli ser. W Amsterdamie masz możliwość spróbowania najlepszych odmian sera. Oczywiście, nikt nie może dorównać gościnności i hojności Holendrów oraz ich zamiłowaniu do wyśmienitej kuchni.

Nie możemy zapomnieć także o wyśmienitej lokalnej kuchni. Od przepysznej szarlotki po stroopwafels do niewiarygodnie pyszne naleśniki. Amsterdam jest rajem dla smakoszy.

Różnorodność kulturowa

Amsterdam prawdopodobnie jest jednym z najbardziej zróżnicowanych kulturowo miast na świecie. 86 procent mieszkańców zna co najmniej dwa języki. Większość mieszkańców mówi po angielsku, holendersku oraz w trzecim języku. W Amsterdamie zamieszkują ludzie różnych ras, kultur oraz grup etnicznych nadając miastu barwną osobowości i charakter.

Najlepszych na świecie ścieżki rowerowe.

W Amsterdamie ścieżki rowerowe są tak rozbudowane, bezpieczne i uporządkowane, że nawet dziecko może poruszać się po całym mieście bez problemu. To jedno z niewielu miejsc na świecie gdzie na ścieżkach spotkasz ludzi w garniturach poruszających się na rowerze do pracy.

Mniej pojazdów a więcej rowerów oznacza mniejsze zanieczyszczenia i czystsze powietrze. Ciekawostką jest to, że w Amsterdamie jest więcej rowerów niż ludzi. Możesz poruszać się rowerem po mieście przez cały rok.

Targowiska

Na barwnych i tętniących życiem pchlich targach znajdziesz wiele wspaniałych okazji na zakup pamiątek dla całej rodziny. Przede wszystkim musimy wspomnieć o jedynym na świecie pływającym targu kwiatowym – Bloemenmarkt.  Singel, 1012 DH Amsterdam, Holandia.

Otwartość

To właśnie w Amsterdamie w 2001 roku zostało zawarte pierwsze legalne małżeństwo gejowskie. Holandia jest najbardziej liberalnym krajem na świecie, który nie tylko zalegalizował małżeństwa homoseksualne, ale także prowadzi otwartą politykę dla osób pracujących w sex branży.

Doskonałym przykładem jest dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie. Gdzie wszystko zorganizowane jest w sposób profesjonalny. Nie musisz zgadzać się z ultra liberalnym podejściem Holandii, ale moim zdaniem jest to kraj, który zapewnia swoim mieszkańcom wolność wyboru.

Ponadto Istnieje mnóstwo kawiarni w Amsterdamie ,gdzie sprzedaż mariuchany jest zgodne z prawem za równo kupowanie i konsumpcja.

Kolorowe domy wzdłuż kanałów

Bajecznie kolorowe domu nad kanałami Amsterdamu wyglądają niczym wyciągnięte z książek dla dzieci. Są jasne, lekko krzywe i wąskie przez to, że budowane były na bagnistym terenie. Dlatego to właśnie te wspaniałe kamienice są jednym z wielu znaków rozpoznawczych Amsterdamu.

Jednak Amsterdam to nie tylko malownicze kamieniczki znajdziesz tu także pływające domy otaczające słynne kanały. Wielu mieszkańców mieszka właśnie w tych „zbudowanych” na wodzie domkach. W całym mieście jest około 2500 pływających domków.

Artystyczna strona miasta.

Ponadto oprócz oszałamiających dzieł sztuki w Muzeum Van Gogha, w całym mieście można znaleźć niezliczone galerie sztuki oraz muzea. Na każdej wystawie można znaleźć bogaty wybór dział sztuki, a Holenderski Balet Narodowy ma reputacje jedynego miejsca dla innowacji.

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

11 najpopularniejszych coffee shop w Amsterdamie

11 najpopularniejszych coffee shop w Amsterdamie

Amsterdam – bezpłatne atrakcje.